Naudojant SPF turintį kremą nuo saulės, ant odos susidaro barjeras, kuris sugeria arba atspindi UV spinduliuotę anksčiau, nei ji gali pažeisti odos ląsteles. Kuo didesnis SPF skaičius, tuo didesnė apsauga. Tačiau nepamirškite, kad SPF rodo apsaugą tik nuo UVB spindulių, todėl būtina rinktis plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kuris apsaugo ir nuo UVA spindulių.
Kas yra SPF?
SPF, arba apsaugos nuo saulės faktorius, parodo, kaip gerai kremas nuo saulės apsaugo jūsų odą nuo UVB spindulių, kurie sukelia nudegimus saulėje ir prisideda prie odos vėžio. Jis veikia sukurdamas ant odos barjerą, kuris absorbuoja arba atspindi UV spinduliuotę, neleisdamas jai prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius.
Mokslo žinios apie SPF
SPF veiksmingumas nustatomas pagal tai, kiek ilgiau oda nudega su apsauginiu kremu nuo saulės, palyginti su oda be jo. Pavyzdžiui, jei jūsų oda paprastai nudega po 10 minučių buvimo saulėje be apsaugos, SPF 30 apsauginis kremas nuo saulės teoriškai apsaugotų jus 300 minučių (10 minučių x 30 SPF). Tačiau apsauginį kremą nuo saulės būtina pakartotinai tepti kas dvi valandas, nes prakaitas, vanduo ir veikla gali sumažinti jo veiksmingumą.
UVA ir UVB spinduliai: Koks skirtumas?
Apsaugos nuo saulės terminologijoje UVA ir UVB spindulių paskirtis skiriasi. UVA spinduliai skverbiasi giliai į odą ir prisideda prie ankstyvo senėjimo, o UVB spinduliai sukelia nudegimus saulėje. SPF pirmiausia padeda kovoti su UVB spinduliais, nes atitolina laiką, per kurį oda nudega saulėje. Tačiau norint užtikrinti visapusišką apsaugą, labai svarbu rinktis plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kuris veiksmingai apsaugo ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
Domina kosmetika ir SPF? Užsukite į https://skinshop.lt/prekes-kategorija/spf-apsauga-nuo-saules/ ir išsirinkite sau tinkamą variantą!
Apsaugos nuo saulės veiksmingumo matavimas
Apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumas vertinamas pagal apsaugos nuo saulės faktorių (SPF), kuris rodo, kiek laiko priemonė gali apsaugoti jūsų odą nuo UVB spindulių, palyginti su neapsaugota oda. Pavyzdžiui, jei jūsų oda linkusi nudegti po 10 minučių buvimo saulėje ir naudojate SPF 30 apsauginį kremą nuo saulės, teoriškai jis jus apsaugos 300 minučių. Atminkite, kad norint išlaikyti apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumą, ypač veikiant prakaitui ar vandeniui, būtina jį pakartotinai tepti kas dvi valandas. Pasirinkite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kad būtumėte apsaugoti ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių ir būtų užtikrinta visapusiška apsauga nuo saulės.
Kokia SPF reikšmė apsaugai nuo saulės?
SPF (angl. Sun Protection Factor) – apsaugos nuo saulės faktorius, kuriuo įvertinamas apsauginio kremo nuo UVB spindulių, sukeliančių nudegimus ir odos vėžį. Didesnės SPF vertės užtikrina geresnę apsaugą.
Kodėl svarbu naudoti plataus spektro apsaugos nuo saulės priemones?
Plataus spektro apsaugos nuo saulės priemonės apsaugo ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių. UVA spinduliai skatina priešlaikinį senėjimą ir odos vėžį, todėl būtina plataus spektro apsauga.