Pačią brangiausią pasaulio picą  sukūrė italų šefas Renato Viola, o jos kaina siekė net 12 tūkstančių dolerių. Ši išskirtinė pica buvo pavadinta „Louis XIII”, o šios picos kepėjai nusprendė naudoti tikrai pačius prabangiausius ingredientus.

 Picos tešla buvo pagaminta iš bekvapių durpių miltų, o padažas – iš La Madonne Secrete pomidorų, išaugintų šiltnamyje, kur jie buvo auginami pagal specialią technologiją. Picai buvo naudojami unikalūs ingredientai, tokie kaip omarai, džiovinti vyšniniai pomidorai, belugos ir eršketinių žuvų ikrai, jūrų ežiai, žuvys ir kt. Pagaliau, pica buvo apibarstyta 24 karatų aukso lakštais, kurie suteikė dar didesnę prabangą šiai picai. Ir pateikta ji buvo ant aukso padėklo. Išvaizda šios picos prilygo prabangiam meno kūriniui, o skonis – neįprastai išskirtinis ir prabangus.

Ši išskirtinė pica ne tik pritraukė keletą turtingų klientų, bet ir tapo išskirtiniu įvykiu picų pasaulyje, įrodydama, kad pica galėjo tapti tikru prabangos objektu kulinariniame pasaulyje.

Be to, „Louis XIII” pica taip pat atspindi tam tikrą gyvenimo būdą ir prabangos simbolį.

Pica prabangos ir ekstravagantiškumo išraiška

Tai ne tik patiekalas, bet ir savo statusą ir skonį demonstruojanti patirtis, kuria gali mėgautis turtingi ir įtakingi žmonės. Ši pica tapo neatsiejama prabangos ir ekstravagantiškumo išraiška, kuri atspindi tam tikrą gyvenimo stilių ir kultūrinį kontekstą.

„Louis XIII” pica taip pat skatina diskusijas apie maisto prabangą ir vartojimo kultūrą. Jos kaina ir prabangūs ingredientai kelia klausimus apie socialinį teisingumą ir išteklių naudojimą maisto gamybai. Kritikai tvirtina, kad tokios prabangios picos egzistavimas prieštarauja principams dėl skurdo mažinimo ir tvaraus vystymosi, nes prabangus maistas yra prieinamas tik labai turtingiems žmonėms.

Tačiau kiti žmonės teigia, kad picos, panašios į „Louis XIII”, yra kultūrinės ir meninės išraiškos, kurias verta vertinti kaip meninius kūrinius. Jie pabrėžia, kad prabanga maiste yra vienas iš būdų išreikšti kultūrinę identitetą ir išskirtinumą.

Be abejonės, „Louis XIII” pica atveria diskusijas apie maisto vartojimo būdus ir prabangą maisto industrijoje. Ji lieka neabejotinu kulinarijos šedevru, kuris ne tik pasižymi unikaliu skoniu, bet ir akcentuoja kultūrinį ir socialinį kontekstą, kuriame maistas vartojamas. Tai puikus pavyzdys, kaip maistas gali tapti ne tik mitybos reikalu, bet ir meniniu kūriniu, kuriame atsispindi visuomenės vertybės ir gyvenimo būdas.

Tačiau visada, kai tik jūs pajuntat noriu picos, galite užsakyti prieinamą kiekvienam picą „Fokus picoje“

Daugiau informacijos apie skani pica tinklalapyje:  https://fokuspica.lt/

Skaitykite