Šampūnai šunims gali būti labai įvairūs, tad perkant svarbu atkreipti dėmesį ne tik į sudėtį, bet ir augintinio poreikius. Šunys, kaip ir žmonės, gali turėti ne tik skirtingą odą, sveikatą, bet ir plauką. Tad naudinga pasidomėti augintinio poreikiais, jog šampūnai šunims būtų išrinkti pagal jų poreikius.
Kodėl negalima augintinių prausti dažnai?
Dažnai daroma šeimininkų klaida – prausia augintinį per dažnai. Kai kurie vos tik pamato, kad kailis pradeda riebaluotis, iš karto prausia šunį. Visgi to daryti tikrai negalima. Visų pirma, jei prausite šunį per dažnai, didelė tikimybė, jog pažeisite odą. Tai tikrai neturėtų vykti kartą per savaitę. Ilgos plauko savininkus reikėtų maudyti kas mėnesį ar šiek tiek rečiau, o trumpo tik kas kelis mėnesius. Tokiu būdu būsite tikri, jog šuo bus švarus, o oda liks nepažeista.
Nuo ko priklauso augintinio priežiūra?
Augintinio priežiūra priklauso nuo plauko ilgio, struktūros, spalvos ir šuns amžiaus. Žinoma, prisideda ir odos problemos. Kai kurie šunys visiškai neturi jokių odos problemų, kiti susiduria ne tik su parazitais, bet ir alergijomis. Tad labai svarbu pasidomėti, ko reikia jūsų augintiniui, kad galėtumėte jį deramai prižiūrėti.
Maudyti patiems ar vesti į gyvūnų grožio saloną?
Šiomis dienomis bet kuriame mieste galima rasti gyvūnų grožio salonus. Juose ne tik moderni įranga, bet ir profesionalios gyvūnų prekės. Nenuostabu, jog kai kuriems kyla klausimas, gal verta augintinį prasti salone, o ne patiems? Toks variantas gali būti brangus, tačiau tuo pačiu sutaupytų nemažai jūsų laiko. Visgi grožio salonai tinka tikrai ne visiems. Visų pirma, tai brangu. Na, o kita priežastis – ne visi šunys gali juose apsilankyti. Jei šuo yra vyresnio amžiaus, didelė tikimybė, jog jam įranga bus netinkama, jis negalės išstovėti tiek laiko, kiek reikės ir visos procedūros jam sukels kančią. Taip pat grožio salonus gali pamiršti šeimininkai, kurių augintiniai yra sargūs ar agresyvūs. Jei šuo parodys agresiją, greitai bus išsiųstas namo.