Hidroizoliacinės dangos stogams: kurią pasirinkti pagal stogo tipą?

Tinkama hidroizoliacinė danga yra vienas svarbiausių stogo elementų, užkreipiantis kelią drėgmės prasiskverbimui ir ilgalaikėms konstrukcijos problemoms. Renkantis hidroizoliacinę dangą, svarbu atsižvelgti į stogo tipą, būsimas oro sąlygas ir pastato naudojimo paskirtį. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausias hidroizoliacines dangas skirtingiems stogų tipams bei pateiksime patarimus, kaip priimti optimalų sprendimą.

Hidroizoliacinės dangos plokštiems stogams

Plokštieji stogai reikalauja itin patikimos hidroizoliacijos, nes vanduo gali kauptis ir sukelti nuotėkio problemų. Dažniausiai naudojamos šios dangos:

  1. Bituminės ritininės dangos – vienas populiariausių sprendimų, pasižymintis patvarumu ir atsparumu ultravioletiniams spinduliams. Dažniausiai naudojama modifikuota bitumo danga (SBS ar APP), kuri yra elastingesnė ir atsparesnė temperatūriniams pokyčiams.
  2. PVC membranos – lengva, ilgaamžiška ir atspari cheminiam poveikiui. PVC membranos sujungimas vyksta karštu oru, užtikrinant vientisumą ir patikimą hidroizoliaciją.
  3. EPDM membranos – sintetinis kaučiukas, puikiai prisitaikantis prie temperatūrinių svyravimų, atsparus UV spinduliams ir turintis ilgesnį nei 50 metų tarnavimo laikotarpį.
  4. Poliuretano dangos – purškiamos skystos dangos, kurios sudaro vientisą junginį sluoksnį, puikiai tinka sudėtingoms formoms ir renovacijai.

Hidroizoliacinės dangos šlaitiniams stogams

Šlaitiniai stogai turi natūralų vandens nutekėjimą, todėl hidroizoliaciniai sprendimai dažniausiai naudojami kaip papildoma apsauga po stogo danga:

  1. Bituminės ir polimerinės plėvelės – naudojama po čerpėmis, skarda ar kitomis dangomis, apsaugant nuo kondensato ir lietaus vandens prasiskverbimo.
  2. Skysta guminė danga – purškiama arba tepama ant paviršiaus, puikiai tinka sudėtingoms konstrukcijoms ir papildomai apsaugai.
  3. Bituminiai grunto sluoksniai – naudojami ant medinių ir betoninių paviršių, užtikrinant papildomą hidroizoliaciją po kitomis dangomis.

Hidroizoliacinės dangos apželdintiems stogams

Žalieji stogai yra unikalūs dėl papildomos apkrovos ir nuolatinio kontakto su drėgme. Tam tinkamiausios dangos:

  1. Bituminės membranos su apsauginėmis savybėmis – sustiprintos šaknų prasiskverbimui atspariomis medžiagomis, užtikrinančiomis ilgalaikį hidroizoliacinį sluoksnį.
  2. PVC arba TPO membranos – atsparios augalų šaknims ir UV spinduliams, užtikrinančioms patikimą apsaugą.
  3. Poliuretano ar akrilinės dangos – vientisas sluoksnis, efektyviai apsaugantis nuo drėgmės ir mechaninių pažeidimų.

Hidroizoliacinės dangos stogams – kaip pasirinkti tinkamą?

Renkantis hidroizoliacinę dangą, svarbu atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus. Stogo tipas gali lemti medžiagos pasirinkimą, nes plokštiems stogams tinka membraninės ar skystos dangos, šlaitiniams – papildomos hidroizoliacinės plėvelės. Jeigu norite ilgaamžiškumo tai sintetinės membranos (PVC, EPDM) tarnauja ilgiau nei bituminės dangos. Norint atsparumo oro daromai įtakai, geriausias pasirinkimas yra elastingos dangos, pavyzdžiui, EPDM arba poliuretano dangos. Jei galvojate patys montuoti dangą tai  ritininės ir membraninės dangos reikalauja profesionalaus montavimo, tuo tarpu skystos dangos gali būti dengiamos lengviau.

Tinkamai parinkta stogo hidroizoliacinė danga ne tik prailgina stogo tarnavimo laiką, bet ir apsaugo visą pastatą nuo drėgmės poveikio. Konsultacija su specialistais padės priimti optimalų sprendimą pagal konkretaus objekto poreikius ir sąlygas.

Skaitykite