lt
en ru
Pradžia
En Ru

Klaipėdoje apdovanotas Metų renovacijos projektas

Šiandien Būsto energijos taupymo agentūra  kartu su Aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku pasveikino ir specialius apdovanojimus įteikė „Metų renovacijos projekto 2021“ rinkimų nugalėtoju tapusio daugiabučio (Taikos pr. 3, Klaipėda) bendruomenės atstovams bei šio namo atnaujinimą administravusios įmonės „Paslaugos būstui“, projektuotojo „Progresyvūs projektai“ ir rangovo „Lankstinys“ atstovams.

Būsto energijos taupymo agentūra kartu su LR aplinkos ministerija jau kelerius metus iš eilės organizuoja Metų renovacijos projekto rinkimus. Šiemet Metų renovacijos projekto 2021 konkursui buvo atrinkti atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai iliustruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Po atviro balsavimo internete daugiausiai visuomenės simpatijų sulaukė Klaipėdoje, Taikos pr. 3 esantis devynaukštis, kuris po renovacijos kardinaliai pasikeitė tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Daugiabučio namo gyventojų atstovui įteikdamas lentelę su garbingu apdovanojimu, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kaip klaipėdietis prisiminė, kad dar visai neseniai šis namas nežibėjo, gal net byrėjo, o dabar jis tapo iš tolo matoma puošmena, harmoningai prisijungiančia prie senamiesčio.

Pasak ministro, tokie projektai skatina kitus pasitempti ir taip pat pagalvoti apie renovaciją. Jis padėkojo aktyviems gyventojams, namo administratoriui, taip pat projektuotojui už surastą bei prie aplinkos priderintą klaipėdietišką spalvą, baltišką ornamentą.

Atsinaujino pirmasis Klaipėdos devynaukštis

„Kaip senas klaipėdietis galiu tik džiaugtis ir gerėtis šiuo, už mane vos keleriais metais vyresniu namu. Prisimenu, kaip būdamas vaikas eidavau su draugais į jį pažiūrėti – tuomet tai buvo vienintelis Klaipėdoje devynaukštis. Mačiau to namo kasdienybę, jo byrėjimą, o dabar jis atgimė kaip Feniksas iš pelenų“, - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, linkėdamas gyventojams džiaugtis gyvenimu šiame name. 

Gyventojų atstovui Erikui Kovertui surinkti sutikimus dėl namo renovacijos pavyko tik iš antrojo karto, tačiau dabar visi džiaugiasi sėkminga renovacija: sąskaitos už šildymą sumažėjo perpus, o iki tol buvę tušti butai buvo gana greitai parduoti. Pradėjus byrėti namui, kai kurie gyventojai buvo sugalvoję kraustytis kitur, o dabar džiaugiasi gyvenantys prestižinėje uostamiesčio vietoje.

„Iš apleistos vietos mūsų namas tapo prestižiniu daugiabučiu, kuriuo džiaugiamės mes ir svečiai iš kitų miestų. Matomas iš toli ornamentas ant namo sienos tapo tarsi Klaipėdos simboliu“, - pasakojo ilgametis devynaukščio gyventojas E.Kovertas.

Klaipėda – pirmoji tarp didmiesčių

Tam, kad būtų įgyvendinti Ilgalaikėje renovacijos strategijoje nustatyti tikslai, renovacijos apimtys turėtų sparčiai didėti ir susikoncentruoti didmiesčiuose, kur yra daugiausia renovuotinų daugiabučių. Šiuo metu renovacijos lyderės Lietuvoje – tai mažosios savivaldybės.

Klaipėda pirmauja tarp didmiesčių pagal renovuotų daugiabučių dalį (11,5 proc.). Taip pat per 2020 m. Klaipėdoje renovuota daugiausia daugiabučių namų Lietuvoje (28). Iš viso mieste renovuota 213 daugiabučių.

En Ru