lt
en ru
Pradžia
En Ru

Daugiabučių renovacija: vis daugiau Europos šalių perima Lietuvos patirtį

Vakar Būsto energijos taupymo agentūroje (toliau – BETA) lankėsi Baltarusijos Būsto ir komunalinio ūkio ministro A. Terechovo vadovaujama šios šalies vyriausybinė delegacija, kurią sudarė aukščiausio rango ministerijų pareigūnai, Minsko savivaldybės vicemeras V. Laptevas bei šio miesto šilumos ūkį kuruojančių įmonių vadovai, Pasaulio banko ekspertai. Pagrindinis Baltarusijos delegacijos vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su Lietuvoje įgyvendinama daugiabučių namų atnaujinimo programa, pagrindiniais jos principais, vyriausybės ir savivaldos vaidmeniu renovacijos procese.

„Jau ne vienerius metus domimės daugiabučių renovacijos procesais Lietuvoje, matome jos padarytą pažangą šioje srityje. Be to, galvojant apie panašaus modelio programą Baltarusijoje, mums svarbu ir tai, jog abi šalys yra toje pačioje klimatinėje zonoje, pastatų būklė, vertinant juos energinio efektyvumo požiūriu, taip pat gana panaši. Tad įvertinus visus šiuos komponentus, dabartinis mūsų siekis yra kuo detaliau išsiaiškinti visą Lietuvoje įgyvendinamos daugiabučių namų atnaujinimo programos veikimo mechanizmą – pradedant gyventojų edukacija ir baigiant finansavimo mechanizmais,“ – tvirtino Baltarusijos Būsto ir komunalinio ūkio ministras.

Susitikimo metu BETA direktorius Valius Serbenta Baltarusijos atstovams pristatė esminius mūsų šalyje įgyvendinamos daugiabučių namų atnaujinimo programos veikimo principus, pagrindinius programos dalyvius, svarbiausius namo renovacijos etapus bei pasiektus rezultatus. Su programos finansavimo schemomis ir mechanizmais, privačių bankų indėliu šioje programoje svečius iš Baltarusijos supažindinimo Finansų ministerijos, Viešųjų investicijų plėtros agentūros bei Šiaulių banko atstovai.

Siekdami susipažinti su programos veikimo principais praktikoje, Baltarusijos delegacijos atstovai lankėsi prie atnaujintų Vilniaus daugiabučių, kur susitiko su įgyvendinamų ir jau įgyvendintų projektų administratoriais, bendrijų pirmininkais bei pačiais gyventojais.

„Džiugu, jog Lietuvoje įgyvendinama daugiabučių namų atnaujinimo programa ne vienos Europos valstybės yra vertinama kaip sektinas pavyzdys. Tai tik dar kartą patvirtina faktą, jog mums pavyko sukurti optimalų modelį, užtikrinantį kryptingą ir ilgalaikę pastatų energinio efektyvumo didinimo politiką“, – teigia BETA direktorius.

Pasak V. Serbentos, mūsų daugiabučių namų atnaujinimo programa jau buvo pristatyta Estijos, Ukrainos, Bulgarijos, Rumunijos ir kitų šalių atstovams.

En Ru